Apostilė

Kas yra apostilė?

Tai yra pažyma, kuria oficialiai patvirtinamas parašo tikrumas, dokumentą pasirašiusiojo asmens pareigos ir, kai reikia, dokumente esančio antspaudo arba ženklo tapatumas. Dokumentai su apostile galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo.

Apostilės pavyzdys

Kur galima dokumentus tvirtinti apostile?

Lietuvoje išduotus dokumentus tvirtinti apostile galite tik Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, 105 kabinetas, LT-01511 Vilnius). Dokumentai priimami darbo dienomis 9-12 val., atiduodami 13-17 val. Ministerijos telefonas pasiteiravimui: +370 (5) 236 2613.

Ar būtina dokumentus legalizuoti vykti pačiam?

Vertimų biuras „Kalbų gausa“ Vilniuje teikia dokumentų legalizavimo paslaugą. Jei Jūs neturite galimybės atvykti į LR užsienio reikalų ministeriją – už jus tai padarysime mes.

Kaip užsakyti dokumentų tvirtinimą apostile?

Jums tereikia:

1) Paskambinkite mums (8 5 260 8546) arba parašykite (biuras@kalbugausa.lt)

2) Dokumentus tvirtinimui išsiųskite paštu, per kurjerį ar skubių siuntų skyrių.

3) Mes pasirūpinsime dokumentų apostilizavimu ir grąžinsime (išsiųsime) Jums.

Kiek kainuoja dokumentų tvirtinimas apostile?

Jei dokumentus apostilizavimui pristatysite į mūsų biurą Vilniuje – kiekviena apostilė Jums kainuos 20-30 Eur. Jei atsiųsite paštu, paslaugos kaina nuo 30-40 Eur už kiekvieną apostilę. 

Kartu galime atlikti ir Jūsų pateiktų dokumentų vertimą.

Kaip užsakyti vertimą?

1. Jei norite įforminti vertimo, paliudijimo ar legalizavimo užsakymą, jums reikia ateiti į vieną iš mūsų biurų ir atsinešti dokumentų originalus.
2. Mūsų vadybininkas pasakys jums kainą, laiką, per kurį bus įvykdytas užsakymas, priims apmokėjimą. Tada pradėsime dokumentų vertimo ir paliudijimo procedūrą.
3. Parengtus dokumentus galėsite pasiimti mūsų biure patys arba užsakyti, kad juos pristatytų pasiuntinys.

Išsamus apostilės aprašymas:

Apostilė –

pažyma, kuria oficialiai patvirtinamas parašo tikrumas, dokumentą pasirašiusiojo asmens pareigos ir, kai reikia, dokumente esančio antspaudo arba ženklo tapatumas, atitinkanti pridedamą prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo esantį pavyzdį.

Pažymoje esantys parašas, antspaudas ir ženklas netvirtinami. Apostilės tekstas gali būti išdėstytas oficialia ją išduodančios valstybinės institucijos kalba. Be to, antraštės gali būti pateiktos ir keliomis kalbomis. Pavadinimas APOSTILLE (Convention de La Haye du 5 octobre 1961) turi būti rašomas prancūzų kalba.

Apostilė yra patvirtinimo patvirtinimas. Apostile galima tvirtinti tiek originalą, tiek ir prieštai notaro patvirtintą originalo kopiją. Dokumentai su apostile galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo. Sutarties šalys, ratifikavusios konvenciją, privalo turėti registrą arba kartoteką, kurioje daromi įrašai apie išduotas pažymas, nurodant pažymos eilės numerį ir išdavimo datą; dokumentą pasirašiusio asmens pavardę ir pareigas, o nepasirašytuose dokumentuose – antspaudą arba ženklą uždėjusią valstybinę instituciją. Bet kurio suinteresuotojo asmens prašymu valstybinė institucija, kuri išdavė pažymą, privalo patvirtinti, ar pažymoje esantys įrašai atitinka registro arba kartotekos duomenis.